więcej


Zielona gospodarka

Kanada: 2 GW nowych mocy w elektrowniach wiatrowych w 2014 roku (18116)

2015-01-19

Drukuj
galeria

Budowa farmy wiatrowej w Kanadzie, fot. Canadian Wind Energy Association

W 2014 roku w Kanadzie zainstalowano nowe elektrownie wiatrowe o mocy 1871 MW – poinformowało Kanadyjskie Stowarzyszenie Energii Wiatrowej. Koszty wybudowania 37 nowych farm wiatrowych wyniosły w sumie 2,5 mld euro.

Jak informuje portal renewables.seenews.com, pod koniec 2014 roku łączna moc elektrowni wiatrowych w Kanadzie wynosiła 9700 MW. Kanadyjskie Stowarzyszenie Energii Wiatrowej planuje, że w 2015 roku do sieci przyłączonych zostanie kolejne 1500 MW.

W 2014 roku 98% wiatrowego „tortu” przypadło w udziale pięciu producentom turbin wiatrowych. Największy udział w rozwoju kanadyjskiego rynku miały niemiecki Siemens oraz amerykański GE. Spółki te zrealizowały łącznie ponad połowę inwestycji. Pozostałe trzy spółki, które dostarczyły instalacje, to duński Vestas oraz niemieckie Senvion i Enercon.

Najwięcej nowych mocy zainstalowano w prowincjach: Ontario – 850MW, Quebec – 439 MW oraz Alberta – 350MW.

Warto zauważyć, że 40% nowych farm wiatrowych jest własnością lub współwłasnością organizacji ludności indiańskiej First Nations, samorządów lokalnych lub farmerów.


Źródło: renewables.seenews.com
www.renewables.seenews.com


Udostępnij wpis swoim znajomym!Podobne artykuły


Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej