więcej


Zielona gospodarka

ENVICON Environment 2017 – odkryj go na nowo! (20165)

2017-06-23

Drukuj
galeria

Ochrona środowiska znajduje się obecnie w ścisłej czołówce najważniejszych tematów frapujących ludzkość. Dziś już niemal nikt nie ma wątpliwości co do znaczenia i wpływu tego obszaru na nasze życie. Dziedzina ta rozwija się z ogromną dynamiką i choć wiele już zrobiliśmy, to nadal mamy wiele do zrobienia.   

W kalendarzu wydarzeń, które dotyczą ochrony środowiska, najważniejszym i największym jest z pewnością Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska ENVICON. Od lat każdego roku uczestniczą w nim eksperci z branży, przedstawiciele biznesu, który podejmuje działania na rzecz ochrony środowiska, firm komunalnych ściśle połączonych z tą dziedziną czy organizacji branżowych. Silnie reprezentowani są także reprezentanci administracji rządowej i samorządowej oraz naukowcy. W ubiegłorocznym wydarzeniu uczestniczyło ponad 700 osób!

Od tego roku Kongres przyjmuje nazwę ENVICON Environment oraz będzie się odbywał pod hasłem "Bogactwo idei dla środowiska". W ten sposób organizująca Kongres firma ABRYS chce podkreślić, że wydarzenie dotyczy wszystkich najważniejszych aspektów ochrony środowiska i jest doskonałą okazją do tego, aby każdy przedsiębiorca, samorządowiec, naukowiec czy po prostu pasjonat ochrony środowiska mógł poszerzyć swoją wiedzę.

Poza nazwą oraz hasłem, pojawią się inne nowości. Podczas sesji: gospodarka odpadami, gospodarka wodna, OZE, zrównoważony transport - elektromobilność, gospodarka o obiegu zamkniętym, innowacyjna gmina oraz w ramach ośmiu paneli dyskusyjnych uczestnicy usłyszą wypowiedzi ok. 60 polskich i zagranicznych ekspertów, którzy będą się dzielić swoimi doświadczeniami, przemyśleniami oraz ideami. Warto pamiętać, że Kongres to także znakomita sposobność do zaprezentowania swojej działalności przez podmioty zajmujące się ochroną środowiska oraz budowaniem wizerunku firmy przyjaznej środowisku.

ENVICON Environment, XXI edycja, 16-17 października 2017 r., przy Międzynarodowych Targach Ochrony Środowiska POL-ECO SYSTEM.

Zapraszamy!


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej