więcej


Zielona gospodarka

Dzień Działania Paktu Klimatycznego | 29 czerwca 2021 (21913)

2021-06-23

Drukuj
galeria

Razem możemy odwrócić los zmian klimatycznych, dokonując zmian w naszym własnym świecie – czy to w szkole, w pracy, w domu, czy w naszej szerszej społeczności. Wspólnie nasze działania zmienią nasze społeczeństwo, naszą gospodarkę i naszą planetę na lepsze.

Tu właśnie  wkracza Europejski Pakt Klimatyczny . Pakt Klimatyczny to ruch ludzi zjednoczonych wokół wspólnej sprawy, z których każdy podejmuje kroki w swoim własnym świecie, aby zbudować bardziej zrównoważoną Europę dla nas wszystkich. Zainicjowany przez Komisję Europejską Pakt Klimatyczny jest częścią Europejskiego Zielonego Ładu i pomaga UE osiągnąć cel, jakim jest osiągnięcie do 2050 r. statusu pierwszego kontynentu neutralnego dla klimatu na świecie. 

Każdy może przyłączyć się do ruchu. Możesz się zaangażować, niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją podróż na rzecz klimatu, czy już pracujesz, aby zmienić swój świat.

Czym jest Dzień Działania Paktu Klimatycznego?

Dzień Akcji Paktu Klimatycznego to jednodniowe wydarzenie cyfrowe, które odbędzie się 29 czerwca 2021 roku . Jego celem jest podnoszenie świadomości na temat postępów i możliwości paktu, zachęcanie do składania zobowiązań, dzielenie się podnoszącymi na duchu historiami o działaniach na rzecz klimatu oraz łączenie ludzi z działaniami w ich własnym kraju.

Wydarzenie ma na celu pokazanie, że podejmując działania we własnych światach, każdy ma do odegrania rolę w budowaniu bardziej ekologicznego jutra. Zgromadzi polityków, decydentów, celebrytów, ambasadorów, koordynatorów krajowych, partnerów PR, wpływowych i obywateli Europy ze wszystkich środowisk na dzień akcji na rzecz naszej planety.

Jak mogę wziąć udział?

Aby wziąć udział w wydarzeniu i mieć możliwość interakcji z prelegentami i uczestnikami, zarejestruj się tutaj przed 28 czerwca 2021 r. Twoja rejestracja zapewnia dostęp do porannej sesji, a wkrótce potem rozpocznie się National. Szczegóły znajdziesz w programie.

Możesz też obejrzeć wydarzenie na żywo online i zadać palące pytania za pomocą narzędzia sli.do.

Czy wydarzenie będzie tłumaczone?

Tłumaczenia ustne są dostępne podczas sesji plenarnych (od 09:15 do 11:00) dla wszystkich uczestników w następujących językach: holenderskim, angielskim, francuskim, niemieckim, greckim, węgierskim, włoskim, polskim, portugalskim, hiszpańskim i szwedzkim.

Wyzwanie paktu klimatycznego dla młodzieży

Masz od 15 do 30 lat i pasjonujesz się opracowywaniem projektów, które mogą pomóc w budowaniu bardziej zrównoważonej przyszłości? Jeśli tak, to szukamy Twoich pomysłów!

Wyzwanie Paktu Klimatycznego dla Młodzieży poszukuje młodych ludzi do nawiązywania kontaktów, wymiany pomysłów i głosowania na propozycje, które można przekształcić w konkretne projekty na rzecz bardziej ekologicznej planety. Nie potrzeba żadnego doświadczenia - wystarczy determinacja i przekonanie, że Twoje pomysły mogą zmienić świat na lepsze.Udostępnij wpis swoim znajomym!Podobne artykuły


Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej