więcej


Polityka klimatyczna

Zła przyszłość (20821)

2019-05-14

Drukuj
galeria

Zapraszamy do obejrzenia ciekawego filmu o polityce klimatycznej "Zła przyszłość". To fabuła znanego belgijskiego producenta Michaëla R. Roskama, opowiadająca historię, która, mamy nadzieję, może wydarzyć się w przyszłości. Zdarzenie ma miejsce w 2043 roku. Fikcyjny były polityk, Jules Prat, patrzy w przeszłość, na jego "dorobek klimatyczny". Świat zmienił się na lepsze. Zmiany klimatu uderzyły w nasze społeczeństwo, ale skierowaliśmy się w dobrą stronę.

Inicjatorzy realizacji filmu to organizacja 11.11.11, będąca koalicją na rzecz wyrównywania nierówności pomiędzy globalną Północą i Południem. Ich intencją jest pokazanie, że tylko wspólpraca międzynarodowa może pokonać wyzwania przed którymi stoimy: zmiany klimatu, ale także migracje, nierówności społeczne i rosnący brak powagi dla praw człowieka. Niestety wielu polityków zmierza w przeciwnym kierunku, a film ma za zadanie zmusić ich do refleksji, jaką "przy/eszłość" zostawią oni po sobie.

Film jest dostępny bezpłatnie na kanale Youtube. Dostępne są wersję językowe: angielska, francuska i niemiecka - po włączeniu napisów w opcjach Youtube.


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej