więcej


Polityka klimatyczna

Zbigniew M. Karaczun: Głosy przemysłu, nauki i NGO w kwestii klimatu są dość spójne [WIDEO] (16985)

2014-03-29

Drukuj

karaczun leadDr hab. inż. Zbigniew M. Karaczun udzielił nam wywiadu, w którym podsumował debatę on-line "Polska wobec celów pakietu energetyczno-klimatycznego UE na 2030 rok", której był moderatorem. W jego ocenie "głównym przesłaniem uczestników debaty było to, że ponowne zawetowanie przez Polskę europejskiej polityki klimatycznej, byłoby błędem".Dr Karaczun podkreślił, że wśród uczestników debaty reprezentujących różne siły i środowiska nie było znaczących różnic. Dyskutanci zgodzili się, że "Polska powinna postawić sobie pytanie, jak wykorzystać dla dobra gospodarki, podniesienia jej konkurencyjności i dobra społeczeństwa" cele zapisane w białej księdze. Warunkiem jest jednak porzucenie przez decydentów obowiązującego wśród nich przekonania o sprzeczności pomiędzy polityką klimatyczną a rozwojem oraz przedstawienie wizji Polski w perspektywie następnych dziesięcioleci, która będzie uwzględniała cele zaproponowane przez Komisję Europejską.

Dr hab. inż. Zbigniew M. Karaczun jest profesorem nadzwyczajnym w Katedrze Ochrony Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (SGGW) w Warszawie, ekspertem Koalicji Klimatycznej i prezesem Polskiego Klubu Ekologicznego Okręgu Mazowieckiego.

Zapraszamy do oglądania.

 

ChronmyKlimat.pl


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej