więcej


Polityka klimatyczna

Strajk uczniów w sprawie ochrony klimatu przeszedł przez Brukselę (20699)

2019-01-18

Drukuj
galeria

Wczoraj tysiące samozwańczych "wielbicieli klimatu" przemaszerowało przez polityczne serce Europy, by zażądać od rządu belgijskiego i Unii Europejskiej poważnego działania na rzecz klimatu.

Szacuje się, że liczba zaangażowanych młodych ludzi wynosła 12 500. Młodym ludziom przejście przez okręg Europejski w Brukseli zajęło prawie godzinę.

Rano pociągi do Brukseli były zapełnione uczniami, którzy chcieli dołączyć do rosnącego ruchu międzynarodowego, który wymaga od rządów działania, aby zapobiec katastrofalnym zmianom klimatu.

Osoby na szlaku marszu kibicowali, gdy marsz przeszedł przez zwykle wypełnione samochodami ulice między Komisją Europejską, a belgijskim parlamentem federalnym.

W grudniu ponad 75 000 ludzi przemaszerowało przez belgijską stolicę, co było największym w kraju marszem klimatycznym, ale wczorajszy protest był utworzony tylko przez uczniów w wieku szkolnym, którzy tego dnia nie poszli do szkoły, aby dołączyć do akcji.

Ruch "strajku szkolnego" zyskał światową sławę po tym, jak nastolatka Greta Thunberg, która brała udział w proteście przed szwedzkim parlamentem, przemawiała w zeszłym roku na globalnej konferencji klimatycznej ONZ w Polsce.

Naukowcy zajmujący się klimatem, pracujący dla ONZ, doszli do wniosku, że ograniczenie wzrostu globalnej temperaturya do 1,5°C nadal jest możliwe, ale wymagane będą niespotykane działania.

Źródło: www.meta.eeb.comUdostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej