więcej


Polityka klimatyczna

Przywódcy UE przymykają oko na kryzys klimatyczny, pomimo rosnącego zagrożenia (20820)

2019-05-10

Drukuj
galeria

Kiedy zbliża się szczyt Future of Europe w Sibiu w Rumunii, jasne jest, że przywódcy UE nie zareagowali na rosnące niepokoje społeczne i zobowiązali się uczynić ze zmian klimatycznych priorytet UE. Dzieje się tak pomimo impulsu wywołanego oświadczeniami ośmiu państw członkowskich UE i szerokiej koalicji europejskich zainteresowanych stron, zdecydowanych dążyć do bardziej zdecydowanych działań na rzecz klimatu.

W odpowiedzi na wyniki szczytu w Sybinie, Wendel Trio, dyrektor Climate Action Network (CAN) Europe, powiedział:

„Wielu europejskich przywódców słyszało wezwanie do działania ze strony obywateli UE. Godne ubolewania jest to, że wielu nadal nie uznaje swojej odpowiedzialności za działanie. Zwłaszcza Niemcy, które kiedyś były liderem klimatu, wciąż przymykają oko na kryzys klimatyczny.

Dlatego szeroki sojusz przedsiębiorstw, władz lokalnych i działaczy na rzecz klimatu zainicjował wezwanie do działania na rzecz klimatu, wzywając UE do zwiększenia celów redukcji emisji na 2030 r. I później oraz zapewnienia sprawiedliwego przejścia od paliw kopalnych. Jesteśmy zdeterminowani, by dążyć do porozumienia w sprawie zwiększenia działań UE na rzecz klimatu na następnym spotkaniu przywódców europejskich w czerwcu. ”

Jak stwierdzono w piśmie z ośmiu państw członkowskich UE przygotowanym na szczyt w Sybinie, porozumienie w sprawie osiągnięcia zerowej emisji netto do 2050 r. I zwiększenia celu 2030 r. Musi zostać osiągnięte podczas czerwcowego posiedzenia Rady Europejskiej, ostatniego posiedzenia Rady przed Sekretarzem Generalnym ONZ ds. Klimatu Szczyt we wrześniu 2019 r. Oczekuje się, że wszystkie kraje przedstawią nowe zobowiązania dotyczące większej liczby działań na rzecz klimatu, zgodnie z żądaniem Sekretarza Generalnego ONZ Antónia Guterresa.

Źródło: www.caneurope.org


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej