więcej


Polityka klimatyczna

Mimo koronawirusa programy Mój prąd i Czyste powietrze cieszą się powodzeniem (21220)

2020-03-24

Drukuj
galeria

Mimo epidemii koronawirusa programy: promocji fotowoltaiki "Mój Prąd", a także antysmogowy "Czyste Powietrze" cieszą się nadal dużym zainteresowaniem, wnioski o dotacje wpływają do NFOŚiGW i wojewódzkich funduszy - wynika z informacji narodowego funduszu.

Donata Bieniecka z biura prasowego NFOŚiGW poinformowała, że drugi nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu "Mój Prąd" odbywa się bez większych zakłóceń. Drugi nabór wniosków w programie rozpoczął się 13 stycznia i potrwa do 18 grudnia 2020 r. Pierwszy trwał od 30 sierpnia do 20 grudnia 2019 roku.

- Aktualny nabór wniosków nie został zawieszony. Składanie wniosków odbywa się na takich samych zasadach jak dotychczas, zgodnych z regulaminem naboru - dodała przedstawicielka Funduszu.

Ponadto podkreśliła, że mimo zagrożenia epidemiologicznego program cieszy się w dalszym ciągu dużym zainteresowaniem.

- Odnotowano jedynie spadek o około 10 proc. liczby dostarczanych wniosków o dofinansowanie do NFOŚiGW w stosunku do ostatnich miesięcy. Może wynikać to z faktu zaprzestania składania przez wnioskodawców z pierwszego naboru, który trwał do 20 grudnia ub.r., ponownych wniosków o dofinansowanie w drugim naborze, który trwa od 13 stycznia br. - wyjaśniła Bieniecka.

W związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem koronawirusa narodowy fundusz tymczasowo zawiesił funkcjonowanie infolinii "Mój Prąd" do 27 marca. Fundusz informował niedawno, że papierowe wnioski w programie "Mój Prąd" przejdą do historii. Będzie je można składać wyłącznie drogą elektroniczną.

Donata Bieniecka odnosząc się do programu antysmogowego "Czyste Powietrze" wskazała, że patrząc na miniony tydzień "nie widzimy mniejszego zainteresowania programem". "Wpłynęło tyle wniosków co zwyczajowo - ok. 1,5 tys. Nie odbiega to od normy tygodniowej" - poinformowała.

Źródło: PAP

PS: Wszystkich zainteresowanych realizacją inwestycji z ww. programów zachęcamy do korzystania z materiałów edukacyjnych na temat niskoemisyjnego budownictwa, które znajdują się na portalu chronmyklimat.pl w zakładce "Energooszczędne 4 kąty". Filmy na ten temat opracowane w ramach programu Energooszczędne 4 kąty, znajdują się z także na kanale youtube portalu (playlista "Energooszczędne 4 kąty).


Udostępnij wpis swoim znajomym!Podobne artykuły


Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej