więcej


Polityka klimatyczna

Dlaczego wybory do UE są tak ważne? (20815)

2019-05-10

Drukuj
galeria

Wraz ze wzrostem nacjonalistów i ksenofobów nasza demokracja jest zagrożona!  Jesteśmy w punkcie zwrotnym, dlatego musimy stać w solidarności i #vot4friendfriend w tych wyborach UE w dniach 23-26 maja 2019 roku.

Co my z tym robimy?

Aby głosować, uruchomiliśmy 3 narzędzia  mające na celu: 
a) wzmocnienie więzi między Europejczykami , 
b) poprawę przepływu informacji wśród podmiotów proeuropejskich , oraz  
c)  zwalczanie fałszywych wiadomości i dezinformacji.

Jak działają 3 narzędzia?

a) Kampania # vote4frienship obejmuje dedykowane media społecznościowe i stronę internetową , materiały promocyjne i opaski na rękę oraz remake słynnej piosenki „Friends will be Friends” 28 europejskich artystów. Wszystkie media mają na celu połączenie i zmobilizowanie niegłosujących do udziału w nadchodzących wyborach do UE. 

b) EUWiki to platforma wymiany treści dla podmiotów prounijnego społeczeństwa obywatelskiego, wspomagająca koordynację ich działań informacyjnych ze wspólnym kalendarzem. Aby zwiększyć ich wpływ, zarejestrowani użytkownicy mogą udostępniać i uzyskiwać dostęp do narzędzi kampanii i materiałów promocyjnych, które mogą zostać dostosowane i przetłumaczone na poszczególne kraje. c) The 

Social Media Intelligence Unit  ma na celu identyfikację fałszywych wiadomości i złośliwych narracji podważających wybory UE na całym kontynencie. Nasz zespół monitoruje wiadomości online, identyfikuje zagrożenia i podejmuje działania z kontrargumentami, aby zapewnić dostęp do zweryfikowanych informacji dla wszystkich Europejczyków.

Możesz pomóc!

 Dołącz do  kampanii na rzecz głosowania i pomóż rozpowszechniać łączące przesłanie w Europie. 

  1. Zagłosuj  w wyborach do UE w maju tego roku!
  2. Udostępnij materiały kampanii i użyj #vote4friendship
  3. Motywuj  swoich przyjaciół i rodzinę, aby otrzymywać informacje i głosować z Tobą!

Ponieważ  razem jesteśmy silniejsi!

Żródło: Alliance 4 Europe


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej