więcej


Polityka klimatyczna

Czas ocalić nasz Dom! Poprzyj Marsz dla Klimatu wirtualnie. (20655)

2018-11-29

Drukuj
galeria

8 grudnia 2018 roku o godz. 12.00 w Katowicach rusza Marsz dla Klimatu. Jego celem jest zwrócenie uwagi polityków na fakt, że nie ma już czasu na dyplomację i przewlekłe negocjacje w sprawie ochrony klimatu. Żądamy ambitnego i wiążącego porozumienia klimatycznego, które uchroni świat przed wzrostem temperatury powyżej 1,5 st. C. Jeśli nie możesz być w Katowicach włącz się w Wirtualny Marsz dla Klimatu.  

Organizujmy Marsze dla Klimatu w całej Polsce!

W grudniu 2018 roku oczy całego świata będą zwrócone na Katowice, gdzie podejmowane będą decyzje na temat klimatycznej przyszłości naszej planety. Czy uda się stworzyć ambitną i wiążącą umowę dążącą do zatrzymania wzrostu temperatury? Polityczne i osobiste ambicje poszczególnych państw powinny zejść na drugi plan. Na pierwszy planie musi pojawić się wspólny interes – ochrona klimatu i przetrwanie ludzkości.

Jeśli ktoś nie może przyjechać na marsz do Katowic, zachęcamy, aby zorganizował wydarzenie popierające marsz wraz ze swoimi przyjaciółmi. Każdy głos się liczy! Twórzcie banery, tablice z hasłami pro klimatycznymi dotyczącymi 13 celu zrównoważonego rozwoju. Może to być, np. wspólne czytanie manifestu Marsz dla Klimatu. Budźcie lokalnie kogo się da! Róbcie zdjęcia, video, streamingi i puszczajcie 8 grudnia 2018 - w trakcie Marszu dla Klimatu - do Internetu na stronę wydarzenia „COP24 - Marsz dla Klimatu” lub „Chrońmy Klimat” z oznaczeniem #MarszCOP24 lub #MarchCOP24 oraz #ClimateAlarm. Z #ClimateAlarm mobilizuje się tego samego dnia cała Francja. Zrobimy z Paryżem wirtualny most – zachęca dr Wojciech Szymalski prezes Instytutu na rzecz Ekorozwoju, jeden z organizatorów Marszu dla Klimatu w Katowicach.

Tego samego dnia odbędą się również liczne demonstracje dla klimatu we Francji i w innych krajach pod znakiem #ClimateAlarm. Marsz dla Klimatu w Katowicach został zainicjowany przez organizacje pozarządowe, które działają na rzecz szeroko pojętej ochrony środowiska: Fundacja Strefa Zieleni, Instytut na Rzecz Ekorozwoju, Fundacja Piaskowy Smok i Stowarzyszenie Ostra Zieleń, Stowarzyszenie Ekologiczne EKO-UNIA z pomocą organizacji skupionych w Koalicji Klimatycznej.

Marsz wyruszy z Placu Wolności w Katowicach 8 grudnia o godz.12.00 i przejdzie ulicami miasta, w tym w pobliżu miejsca obrad COP24. Każdy może przynieść swój transparent z hasłami popierającymi działania na rzecz klimatu. Więcej informacji o marszu dostępnych jest   https://marszdlaklimatu.wordpress.com/


Wydarzenie jest częścią projektu "Make Europe Sustainable for All"


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej