więcej


Inicjatywy lokalne

Webinaria dla prosumentów (19407)

2016-04-20

Drukuj
galeria

W kwietniu i maju odbędą się ostatnie webinaria realizowane w ramach projektu "Pogoda dla prosumenta". Tematami będą aspekty techniczne i ekonomiczne instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła oraz kogeneracja. W szkoleniach on-line udział mogą wziąć obecni oraz przyszli prosumenci.

"Prosument" to hasło, które w ostatnim czasie wywołało szerokie odbicie w mediach. Przypomnijmy, że celem programu jest ograniczenie lub uniknięcie emisji CO2 w wyniku zwiększenia produkcji energii z odnawialnych źródeł, poprzez zakup i montaż małych instalacji lub mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii, do produkcji energii elektrycznej lub ciepła dla osób fizycznych oraz wspólnot lub spółdzielni mieszkaniowych. Program promuje nowe technologie OZE oraz postawy prosumenckie, a także wpływa na rozwój rynku dostawców urządzeń i instalatorów oraz zwiększenie liczby miejsc pracy w tym sektorze. Budżet programu wynosi 800 mln zł na lata 2014-2022 z możliwością zawierania umów pożyczek (kredytu) wraz z dotacją do 2020 r.

Zainteresowani programem "Prosument" mogą korzystać z narzędzi edukacyjnych, które są pomocne w zrozumieniu tematyki energetyki prosumenckiej, technologii wykorzystujących odnawialne źródła energii oraz zasad ubiegania się dofinansowanie. Jednym z takich narzędzi są bezpłatne webinaria, czyli szkolenia on-line prowadzone przez ekspertów z wybranych dziedzin. Jeszcze przez miesiąc  zainteresowani mogą skorzystać z takich szkoleń.

Aspekty techniczne i ekonomiczne instalacji fotowoltaicznych
20.04. o godz. 16:00
20.04. o godz. 11:00
Źródła ciepła (pompy ciepła, kogeneracja)
11.05. o godz. 11:00
12.05. o godz. 16:00
18.05. o godz. 11:00
19.05. o godz. 16:00

Link aktywacyjny do webinarium wysyłany jest za pośrednictwem newslettera, do którego można się zapisać ze strony www.pogodadlaprosumenta.pl
Osoby chcące skorzystać ze szkolenia on-line mogą również napisać na info@pogodadlaprosumenta.pl

Uzupełnieniem webinarium jest platforma e-learningowa stanowiąca pomoc merytoryczną dla producentów i konsumentów energii. Materiały na platformie przygotowano w formie filmów i pigułek wiedzy.  Dotyczą one takich zagadnień jak: wprowadzenie do energetyki prosumenckiej, zielone ciepło oraz zielona energia elektryczna, ekonomika i ekologia prosumencka, dobre praktyki - przykłady rozwiązań prosumenckich.

"Pogoda dla prosumenta" to projekt edukacyjny dofinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej obejmujący zagadnienia związane z wykorzystywaniem odnawialnych źródeł energii. Jego ideą jest przedstawienie kluczowych informacji z punktu widzenia decyzji, jaką jest inwestycja w mikroinstalacje prosumenckie. 

Źródło: Pogoda dla prosumenta

 


Udostępnij wpis swoim znajomym!Podobne artykuły


Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej