więcej


Inicjatywy lokalne

W Olsztynie ma powstać farma fotowoltaiczna o mocy 1 MW (17114)

2014-04-29

Drukuj
galeria

fot. thomas-at-machnitzki.com, Wikimedia Commons

Na położonym koło Olsztyna lotnisku w Gryźlinach wkrótce ruszy budowa farmy fotowoltaicznej o mocy 1 MW. Podobna inwestycja może powstać też w samym Olsztynie.

Farmę fotowoltaiczną w Olsztynie chce zbudować działająca także w branży wiatrowej Grupa Eko Park, która rozpoczęła już w tym celu przygotowania administracyjne.

- Jeszcze nie podajemy konkretnej daty rozpoczęcia realizacji tego projektu. Związane jest z to koniecznością załatwienia niezbędnych formalności. Dotyczy to nie tylko ustalenia warunków tej inwestycji, pod uwagę należy wziąć też jej specyfikę - Gazeta.pl Olsztyn cytuje Iwonę Smeszną z firmy Eko Park.

Moc farmy fotowoltaiczna według wstępnych szacunków inwestora ma być zbliżona do innego projektu naziemnej farmy PV realizowanego na podolsztyńskim lotnisku Gryźliny.

Moc farmy fotowoltaicznej w Gryźlinach wyniesie 1 MW, a w tym wypadku inwestorem jest powiatowo-gminna spółka Fotowoltaika Gryźliny, natomiast budowę instalacji zrealizuje wybrana w przetargu czeska firma Solartec.

Do końca czerwca ma być gotowa dokumentacja inwestycji, a farma fotowoltaiczna w Gryźlinach ma rozpocząć produkcję energii do listopada br. W celu jej sfinansowania inwestor pozyskał część środków z funduszy europejskich, a także otrzymał pożyczkę z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

 

źródło: Gram w Zielone
www.gramwzielone.pl

 


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej