więcej


Inicjatywy lokalne

W Białymstoku powstanie fabryka paneli fotowoltaicznych (17116)

2014-04-15

Drukuj
galeria

Firma High Tech Project chce zbudować fabrykę, w której produkować będzie panele fotowoltaiczne. Inwestycja planowana jest w podstrefie Białystok Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zatrudnienie w fabryce ma znaleźć 74 pracowników.

Jak informuje PAP, firma High Tech Project (HTP) chce kupić za 5,4 mln zł netto ostatnią działkę o powierzchni 3,2 ha w podstrefie Białystok Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (SSSE). Firma deklaruje zainwestowanie w Białymstoku w sumie 195 mln zł.HTP to polska firma zarejestrowana w Warszawie, która ma oddział w Białymstoku.

Robert Żyliński, prezes Suwalskiej SSE, powiedział, że planowana inwestycja HTP będzie jedną z największych w 18-letniej historii suwalskiej strefy. Dotychczas większe inwestycje zrealizowały jedynie Pfleiderer w Grajewie oraz Rockwool Polska. - To przedsiębiorstwo wysokich technologii – powiedział Żyliński (za PAP).

Firmie bardzo zależy na jak najszybszym postępie prac. Wiadomo, że fabryka paneli fotowoltaicznych ma powstać do końca 2018 r.

– Zapowiada się niezwykle innowacyjne przedsięwzięcie. Spółka zamierza być jedną z wiodących firm w branży fotowoltaiki w Polsce i Europie – podkreślił Żyliński (za PAP).

Obecnie podstrefa Białystok SSSE zajmuje ok. 30 ha, a wszystkie należące do niej działki mają już inwestorów. Miasto chce jednak powiększyć obszar podstrefy o ok. 19 ha, które znajdują się wokół Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego (BPNT). Tereny te graniczą z podstrefą. Grunty BPNT są uzbrojone i przygotowane pod inwestycje.

 

źródło: Gram w Zielone
www.gramwzielone.pl


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej