więcej


Inicjatywy lokalne

Egipt wyda 1 mld $ na inwestycje w fotowoltaikę (17223)

2014-05-05

Drukuj
galeria

Fot. Nadine Y. Barclay, CC-BY-NC

Egipski rząd przygotował plan budowy potencjału produkcji energii z PV. Wartość inwestycji w elektrownie fotowoltaiczne w Egipcie ma wynieść 1 mld dolarów.

Jak informują egipskie władze, celem rządowych planów w zakresie PV jest zwiększenie niezależności energetycznej oraz tworzenie nowych miejsc pracy. Rząd Egiptu nie ujawnił szczegółów swoich planów, jednak wiadomo, że inwestycje mają się skupić na realizacji kilku dużych projektów fotowoltaicznych. Egipskie władze zapowiadają ponadto montaż instalacji solarnych na rządowych budynkach, aby odciążyć w ten sposób w godzinach szczytu zapotrzebowania przestarzałą sieć energetyczną.

W montażu systemów fotowoltaicznych egipskie władze wspiera rząd Włoch, który przyznał na rozwój projektów PV w Egipcie dofinansowanie w wysokości 500 tys. dolarów.

Egipski rząd potwierdza, że Egipt będzie zmagał się z coraz częstszymi przerwami w dostawach prądu, a rozwiązanie energetycznych problemów tego kraju zajmie przynajmniej kilka lat.

Modernizacja egipskiego systemu energetycznego ma się odbyć m.in. za pośrednictwem inwestycji w odnawialne źródła energii. Aktualny cel rządu Egiptu zakłada zwiększenie do 2020 r. udziału zielonej energii w miksie energetycznym tego kraju do 20%. Rozwój OZE w Egipcie ma bazować głównie na energegytyce wiatrowej. Ma ona generować do końca obecnej dekady 12% energii konsumowanej w tym kraju.

Źródło: Gram w Zielone

www.gramwzielone.pl


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej