więcej


Inicjatywy lokalne

Dziś strajkuj dla klimatu - wirtualnie! (21252)

2020-04-03

Drukuj
galeria

Dołącz do Strajku Klimatycznego Online wchodząc na naszą stronę https://www.msk.earth/strajk gdzie dowiesz się co jeszcze możesz robić #NaMiareKryzysu

Za oknami słońce, początek kwietnia. Kilka miesięcy wcześniej została międzynarodowo ustalona data następnego strajku klimatycznego. Nikt nie przewidywał, że będziemy musieli stawić czoła jeszcze jednemu ogólnoświatowemu kryzysowi.

Pandemia zaskoczyła nas wszystkich. Zdajemy sobie sprawę z tej sytuacji, dlatego działamy odpowiedzialnie wobec obu kryzysów. Nierozsądnym byłoby organizowanie masowych demonstracji w trakcie pandemii, dlatego zmieniamy formę naszego strajku. Zależy nam na tym, żeby kryzys klimatyczny został potraktowany z równym zaangażowaniem, jak to wokół COVID-19. Nie możemy lekceważyć żadnego kryzysu. Kryzys klimatyczny wymaga stawienia mu czoła.

To właśnie dlatego 3 kwietnia, podczas międzynarodowej mobilizacji w sprawie kryzysu klimatycznego, do naszego strajku będzie można dołączyć wirtualnie.

Pomimo nadzwyczajnej sytuacji nie możemy teraz odpuścić. Następne 10 lat będzie kluczowe, dlatego obecne wybory są tak ważne. Potrzebujemy prezydenta lub prezydentki, który przez następne 5 lat będzie wyznaczał nowy tor dla polskiej polityki klimatycznej, korzystał ze swojej inicjatywy ustawodawczej i wetował wszelkie ustawy przyczyniające się do eskalacji kryzysu klimatycznego.

Kryzys klimatyczny już zbiera ofiary śmiertelne, a jego eskalacja przyniesie nam nowe epidemie, zagrożenia i wyzwania, z którymi nie będziemy sobie w stanie poradzić.

Myjcie ręce, ale nie umywajcie rąk od odpowiedzialności za klimat. 3 kwietnia dołącz do młodych!

https://www.facebook.com/FridaysForFuturePL/

https://www.msk.earth/

Źródło: Młodzieżowy Strajk Klimatyczny


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej