więcej


Inicjatywy lokalne

Dobre praktyki poprawiają politykę klimatyczną [RAPORT] (21162)

2020-02-14

Drukuj
galeria

Jak pokazaliśmy w środowym artykule, w Europie jest mnóstwo dobrych praktyk, które sprzyjają ograniczeniu emisji gazów cieplarnianych. Każda z takich praktyk może się przyczynić do lepszej polityki klimatycznej. Prezentujemy raport, który pokazuje jak to zrobić.

Raport został przygotowany przez zespół projektu PLAN UP, który stanowią osoby z organizacji European Environmental Bureau, Transport & Environment oraz Climact.  W przygotowaniu raportu współpracowały organizacje z poszczególnych krajów. W Polsce były to: Polska Zielona Sieć oraz Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju.

Raport wychodzi z założenia, że dobre praktyki z jednego kraju mogą być implementowane w innych krajach. Idea raportu jest zatem taka, że wdrożenia zidentyfikowanych dobrych praktyk w analizowanych krajach może w istotny sposób przyczynić się do osiągnięcia celów klimatycznych. Istotą raportu jest właśnie sprawdzenie, czy gdyby zidentyfikowane dobre praktyki zostały przeniesione do innych krajów, to jak wpłynęłoby to na poprawę polityki klimatycznej. Wnioski zasadzają się na porównaniu scenariuszy polityki klimatycznej bez i z wdrożeniem dobrych praktyk.

Rekomendacji tych jest bardzo dużo, a więc w zakresie szczegółów odsyłamy Was do raportu, który został przygotowany w języku angielskim. POBIERZ RAPORT.

Raport został przygotowany w ramach projektu LIFE_PLANUP. Projekt został dofinansowany przez Komisję Europejską poprzez instrument finansowy LIFE.

Źródło: Newsletter projektu planup.eu, European Environmental Bureau.


Udostępnij wpis swoim znajomym!Podobne artykuły


Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej