więcej


Energetyka

J. Kaczyński ma pomysł na polski węgiel (19028)

2015-10-14

Drukuj
galeria

Pozostałości po kopalni Polska w Świętochłowicach. Fot. Kris Duda, flickr, (CC BY 2.0)

Jarosław Kaczyński, odwiedzając Ostrołękę, zapowiedział wznowienie budowy elektrowni węglowej w tym mieście i zapewnił, że jego partia ma pomysły jak wydobywać węgiel nawet w sytuacji, gdy jego ceny są niewysokie.

Lider Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział realizację projektu elektrowni węglowej w Ostrołęce, który został wstrzymany klika lat temu.

Ocenił, że węgiel kamienny jest potrzebny, „bo jest naszym jedynym, obok węgla brunatnego, poważnym własnym zasobem energetycznym i my musimy mieć węgiel i musimy mieć wobec tego elektrownie węglowe”.

Jarosław Kaczyński dodał przy tym, że jego partia pracuje nad pomysłami, które umożliwią funkcjonowanie kopalni „także w sytuacji, w której ceny węgla są niewysokie”.

„Są tego rodzaju rozwiązania i one dotyczą także tego odległego od Śląska miejsca. Dotyczą także Ostrołęki, dotyczą tej elektrowni“ – Polska Agencja Prasowa cytuje prezesa prezesa PiS.

Źródło: gramwzielone.pl. Opracowanie: Marta Śmigrowska


Udostępnij wpis swoim znajomym!Podobne artykuły


Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej