więcej


Energetyka

Dr Andrzej Kassenberg: Brakuje nam rządowego dokumentu, który będzie pokazywał, jak w perspektywie 30 lat ma rozwijać się nasz kraj [WIDEO] (16980)

2014-03-26

Drukuj

A. KassenbergW dzisiejszym odcinku przedstawiamy wypowiedź dr. Andrzeja Kassenberga, prezesa Instytutu na rzecz Ekorozwoju, gospodarza debaty "Polska wobec celów pakietu energetyczno-klimatycznego UE na 2030 rok".Odnosząc się do przygotowanego przez Instytut na rzecz Ekorozwoju wspólnie z Warszawskim Instytutem Studiów Ekonomicznych programu "Niskoemisyjna Polska 2050", dr Kassenberg zwrócił uwagę na brak rzetelnej debaty dotyczącej przyszłości energetycznej Polski i dokumentu, który byłby jej owocem. Postawił jednocześnie fundamentalne pytania dla tej kwestii:

Czego nam brakuje w dyskusji o energetyce i klimacie w Polsce?
Jakie są korzyści ze zmian, które miały miejsce w polskiej gospodarce w ciągu minionych kilkunastu lat?
Jakie są rzeczywiste koszty energetyk opartej na węglu?
Gdzie szukać szans i jakie będą korzyści ze zmian w profilu gospodarki?

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej