ChronmyKlimat.pl - Portal na temat zmian klimatu - Instytut na rzecz ekorozwoju


Aktualności

Działania na rzecz ochrony klimatu przynoszą konkretne korzyści mieszkańcom [audycja radiowa] (19536)

2016-06-16

Drukuj
galeria

źródło: pixabay.com, CC0 Public Domain

O tym w jaki sposób można łaczyć działania mające na celu ochronę klimatu z działaniami na rzecz mieszkańców rozmawiali goście audycji radia Zet Gold - Andrzej Peraj, wiceprezes Geotermii Poddębice Sp. z o.o. i Wojciech Szymalski, prezes Instytutu na rzecz Ekorozwoju.

Andrzej Peraj zaznaczył, że wykorzystanie wód geotermalnych, których pokłady odkryto w roku 2010, na potrzeby ogrzewania budynków w mieście, było kolejnym krokiem wprowadzania lokalnej gospodarki niskoemisyjnej. Ponad 10 lat temu docieplono bloki mieszkalne, wymieniona instalacje sieciowe na preizolowane i zliwkidowano 12 kotłowni opalanych węglem, a w ich miejsce wybudowano 3 nowe - na gaz i brykiety ze słomy.

Wojciech Szymalski podreślił, że tego typu inwestycje są korzystne nie tylko z punktu widzenia ochrony klimatu, ale również przynoszą realne oszczędności dla mieszkańców - warto zatem przeprowadzać inwestycje termomodernizacyjne - ocieplać budynki i wprowadzać efektywne źródła ciepła, np. ciepło sieciowe.


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opinią
Portal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej