ChronmyKlimat.pl - Portal na temat zmian klimatu - Instytut na rzecz ekorozwoju


Platforma cyklu życia budynku


 

30 września 2019 roku o godz. 11:00 odbyła się ostatnia debata w ramach projektu Eko-lokator - edukacja ekologiczna i współpraca grup zawodowych związanych z zarządzaniem budynkami.

Debata była moderowana przez Hannę Kryszyńską - koordynator projektu Eko-lokator. W debacie udział wzięli:

Sebastian Kulis – frelancer prowadzący bloga roślinneporady.pl

Kinga Zinowiec-Cieplik - Politechnika warszawska

Piotr Mędrzycki - Skanska, Ecolaby.net

W ramach projektu "Eko-lokator - edukacja ekologiczna i współpraca grup zawodowych związanych z zarządzaniem budynkami" odbyły się trzy debaty. Pierwsza poruszyła tematykę Efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii (można ją zobaczyć Tutaj), a druga dotyczyła Gospodarowania wodą w budynkach wielorodzinnych (można ją zobaczyć Tutaj)

 

OBEJRZYJ DEBATĘ

 

 


12 lutego odbył się w Warszawie warsztat „Roślinność na, wokół i w budynku wielorodzinnym”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Fundację Instytut na rzecz Ekorozwoju w ramach projektu „Eko-lokator – edukacja ekologiczna i współpraca grup zawodowych związanych z zarządzaniem budynkami”. 

Warsztat składał się z trzech sesji tematycznych, podczas których uczestnicy wysłuchali ciekawych referatów, wzięli udział w dyskusji i wymieniali się doświadczeniami. Projekt jest dofinansowany jest ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

 

           

 

            

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem z drugiej debaty on-line w ramach projektu Eko-lokator, która odbyła się 11 lipca 2018 roku.

W debacie udział wzięli:

Piotr Jurkiewicz - architekt, członek Mazowieckiej Okręgowej Izby Architektów, Certyfikowany Projektant Budynków Pasywnych;

Robert Jacek Moritz - Prezes osiedla zrównoważonego Siewierz Jeziorna jesto to dzielnica multi-funkcjonalna, zaprojektowana z myślą o efektywnym gospodarowaniu wodą i ograniczaniu jej zużycia, posiadająca centralny system zagospodarowania wód opadowych. Wody opadowe są gromadzone i odzyskiwane, a następnie powracają do ekosystemu;

Karolina Maliszewska - z Fundacji Sendzimira.

Debata była moderowana przez Hannę Kryszyńską - koordynator projektu Eko-lokator.

W ramach projektu "Eko-lokator - edukacja ekologiczna i współpraca grup zawodowych związanych z zarządzaniem budynkami" odbędą się trzy debaty. Pierwsza poruszyła tematykę efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii (można ją zobaczyć tutaj). Trzecia poruszy problematykę związaną z roślinnością na, w i wokół budynku, odbędzie się ona w lutym 2019 roku.

 

 

 

 

28 czerwca  w Warszawie odbył się warsztat na temat gospodarowania wodą w budynkach wielorodzinnych. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z tego wydarzenia.

arsztat został zorganizowany przez Fundację Instytut na rzecz Ekorozwoju w ramach projektu „Eko-lokator – edukacja ekologiczna i współpraca grup zawodowych związanych z zarządzaniem budynkami”, który dofinansowany jest ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Warsztat składał się z trzech sesji ogólnych, polegających na referacie wprowadzającym i dyskusji wokół danego tematu.

         

 

 

 

Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w budynku wielorodzinnym. Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem z pierwszej debaty on-line w ramach projektu Eko-lokator, która odbyła się 21 marca 2018 roku.

Głównym ekspertem podczas debaty był Andrzej Rajkiewicz - z Narodowej Agencji Poszanowania Energii.

W pierwszej debacie projektu "Eko-lokator" wzięli udział również:

Artur Łeszczyński - Skanska Residential Development Poland

Mateusz Płoszaj-Mazurek - architekt w pracowni Bjerg Arkitektur Polska. Doktorant Politechniki Warszawskiej

Piotr Jurkiewicz - architekt, członek Mazowieckiej Okręgowej Izby Architektów, Certyfikowany Projektant Budynków Pasywnych

Marcin Dłużewski - z Krajowej Agencji Poszanowania Energii, Audytor Energetyczny.

Debata była moderowana przez Nikolę Bocheńską.

W ramach projektu "Eko-lokator - edukacja ekologiczna i współpraca grup zawodowych związanych z zarządzaniem budynkami" odbędą się dwie debaty. Druga dotyczyć będzie gospodarowania wodą w budynkach wielorodzinnych. trzecia poruszy problematykę związaną z roślinnością na, w i wokół budynku.

 

 

9.02.2018 w Warszawie odbył się warsztat na temat efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii w budynkach wielorodzinnych.

Wydarzenie miało charakter otwarty i bezpłatny, zgromadziło liczne grono przedstawicieli samorządu, deweloperów i zarządców nieruchomości, mediów oraz osób zainteresowanych tematyką OZE i efektywności energetycznej. Formuła warsztatu jako punktu wyjścia do Platformy cyklu życia budynku, której zadaniem jest wymiana doświadczeń oraz budowa zaufanych relacji pomiędzy firmami zewnętrznymi a zarządcami wspólnot i spółdzielni sprawdziła się doskonale.

Warsztat na temat efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii w budynkach wielorodzinnych zakończył cykl szkoleniowy związany z tą tematyką - szkolenia odbyły się w Poznaniu, Krakowie, Toruniu i Lublinie. W ramach projektu zaplanowane są jeszcze moduły tematyczne dotyczące gospodarowania odpadami w budynkach mieszkaniowych, gospodarowania wodą, transportu wspólnotowego, roślinności na, wokół i w budynku oraz sposobów komunikacji z mieszkańcami na tematy związane z ochroną środowiska.


                                            

 

                                     Za treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej