ChronmyKlimat.pl - Portal na temat zmian klimatu - Instytut na rzecz ekorozwoju


Aktualności

Zapraszamy na warszaty o biogazowniach w Boguchwale (16872)

2014-02-28

Drukuj

Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju oraz Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale zapraszają do udziału w warsztatach szkoleniowo-informacyjnych na temat realizacji inwestycji w biogazownię w dniu 10 marca 2014 r. w godzinach 9:30-13:00 w Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego ul. Tkaczowa 146, Boguchwała.

Warsztaty są elementem realizowanego przez Instytut na rzecz Ekorozwoju przedsięwzięcia pod nazwą „Biogazownia – przemyślany wybór".

Szkolenie będzie obejmować zakres technologii, kosztów, procedur oraz kwestii prawno-środowiskowych, związanych z realizacją inwestycji lub wpływających na ten proces. Tematyka warsztatu będzie koncentrować się na fazie przed inwestycyjnej projektu, kładąc nacisk na kwestie uzgodnień koncepcji projektu z samorządami i społecznością lokalną, w tym na roli jaką przedstawiciele samorządów mogą w tym procesie odegrać, również w perspektywie przeciwdziałania protestom społecznym oraz budowania społecznej akceptacji w regionach o wysokim potencjale inwestycyjnym w zakresie biogazowni.

W ramach szkolenia przedstawiona zostanie także kilkuminutowa multimedialna prezentacja ukazującą ideę funkcjonowania biogazowni, historię rozwoju technologii, jej zalety, także zagrożenia z nią związane.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Każdy z uczestników otrzyma dyplom ukończenia kursu.

Wszystkich uczestników warsztatów zachęcamy również do skorzystania z bezpłatnego kursu e-learning zawierającego szereg informacji z zakresu realizacji inwestycji biogazowej w aspekcie korzyści środowiskowych i ekonomicznych oraz jej aspektów społecznych i prawnych. Kurs dostępny jest na stronie www.chronmyklimat.pl/biogazownia.

Prosimy o potwierdzenie udziału w nieprzekraczalnym terminie do dnia 28.02.2014 r. emailem lub telefonicznie: do p. Huberta Ćwika /tel. 17 8701 567 email: hubert.cwik@podrb.pl/.

 

Do pobrania:

Zaproszenie

Program warsztatów

 


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej