ChronmyKlimat.pl - Portal na temat zmian klimatu - Instytut na rzecz ekorozwoju


Aktualności

Warsztaty o biogazowniach w Kielcach (16871)

2014-02-26

Drukuj

Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju oraz Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii Sp. z o.o. zapraszają do udziału w warsztatach szkoleniowo-informacyjnych na temat realizacji inwestycji w biogazownię oraz Dniu Informacyjnym Kręgu EWE w zakresie zarządzania zasobami/surowcami.

Warsztaty są elementem realizowanego przez Instytut na rzecz Ekorozwoju przedsięwzięcia pod nazwą "Biogazownia – przemyślany wybór". Szkolenie będzie obejmować zakres technologii, kosztów, procedur oraz kwestii prawno-środowiskowych, związanych z realizacją inwestycji lub wpływających na ten proces. Tematyka warsztatu będzie koncentrować się na fazie przed inwestycyjnej projektu, kładąc nacisk na kwestie uzgodnień koncepcji projektu z samorządami i społecznością lokalną, w tym na roli jaką przedstawiciele samorządów mogą w tym procesie odegrać, również w perspektywie przeciwdziałania protestom społecznym oraz budowania społecznej akceptacji w regionach o wysokim potencjale inwestycyjnym w zakresie biogazowni.

W ramach szkolenia przedstawiona zostanie także kilkuminutowa multimedialna prezentacja ukazującą ideę funkcjonowania biogazowni, historię rozwoju technologii, jej zalety, także zagrożenia z nią związane. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Każdy z uczestników otrzyma dyplom ukończenia kursu.

Wszystkich uczestników warsztatów zachęcamy również do skorzystania z bezpłatnego kursu e-learning zawierającego szereg informacji z zakresu realizacji inwestycji biogazowej w aspekcie korzyści środowiskowych i ekonomicznych oraz jej aspektów społecznych i prawnych. Kurs dostępny jest na stronie www.chronmyklimat.pl/biogazownia.

W ramach dnia informacyjnego dotyczącego zarzadzania zasobami i surowcami ekspert ŚCITT przedstawi zagadnienia dotyczące oceny potencjału energetycznego województwa świętokrzyskiego oraz możliwości wykorzystania zasobów na cele energetyczne ze szczególnym uwzględnieniem produkcji biogazu. Dzień informacyjny organizowany jest w ramach projektu „Perspektywy RSI Świętokrzyskie - IV ETAP" współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Spotkanie odbędzie się 4 marca 2014 r. w godzinach od 10:30 do 15:00 (rejestracja uczestników od godz. 10:00) przy al. Solidarności 34 w Kielcach – Kieleckie Centrum Biznesu, IV piętro – sala 419.

Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w spotkaniu do dnia 28.02.2014 r. pod numerem telefonu 41 / 34 32 910 lub e-mailem dorosz@it.kielce.pl.

 

Do pobrania:
zaproszenie
program warsztatów

 


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej