więcej


Zielona gospodarka

Inteligentny dom to inteligentny wybór! [WYNIKI KONKURSU] (17965)

2014-12-08

Drukuj
galeria

Tematem listopada w „Energooszczędnych 4 kątach” były inteligentny dom i mieszkanie. Sprawdźcie poprawne odpowiedzi i zwycięskie hasła, które 10 szczęśliwcom przyniosły nagrody!

Z listopadowej części poradnika dowiedzieliśmy się m.in. że w domu inteligentnym nie chodzi o gadżety. Rozwiązania w nim zastosowane mają przede wszystkim za zadanie obniżyć koszty związane z eksploatacją. Dzięki temu budynek inteligentny to bardzo często budynek niskoenergetyczny.

Urządzenia i systemy zainstalowane w takim domu służą do kontroli ogrzewania, klimatyzacji, oświetlenia oraz do zapewnienie bezpieczeństwa, np. poprzez system rolet. Często czynią również życie bardziej wygodnym.

Dom inteligentny jest oczywiście droższy od tradycyjnego – szacunkowo o 200-500 zł/m2.

Więcej przydatnych informacji o budynkach inteligentnych znaleźć można w artykule Michała Ościłowskiego, eksperta Krajowej Agencji Poszanowania Energii SA.

Dobrze odpowiedzieliście na trzy pierwsze pytania? To teraz sprawdźcie, czy Wasze hasło bądź wypowiedź znalazły się wśród nagrodzonych:

  • Budując dom w systemie inteligentnym, możesz stać się człowiekiem majętnym. Energię zaoszczędzisz, zadbasz o przyrodę, poczujesz sie bezpiecznie i zyskasz wygodę.
  • 1. Inteligentna automatyka domowa pomoże zużycie energii zminimalizować! 2. W inteligentnym domu do energii oszczędzania przyczynia się zintegrowany system wentylacji i ogrzewania! 3. W inteligentnym budynku efektywnym i energooszczędnym rozwiązaniem jest... zainstalowanie systemu BMS!
  • Dziś oszczędzanie energii stało się modne, a w inteligentnym domu jest to bardzo wygodne – inteligentny dom miarą inteligentnego człowieka!
  • Nie trać energii, mieszkaj w inteligentnym domu.
  • W inteligentnym domu wygody i komfortu nie brakuje nikomu. Światłem i ciepłem dom sam steruje, dzięki czemu go nie marnuje. Wszyscy bezpiecznie się czują gdy czujniki żaluzjami sterują.
  • Inteligentny dom – inteligentny wybór!
  • Jeśli pragniesz być majętny, komfort stawiasz ponad wszystko, zbuduj dom inteligentny – zyskasz Ty i środowisko.
  • Inteligentni oszczędzają czas, energię i pieniądze w inteligentnym domu.
  • Bądź ekologicznym pragmatykiem – wybierz dom, który będzie myślał za Ciebie. Nawet wtedy, kiedy śpisz.
  • 1. Jesteś inteligentny? Postaw na inteligentny dom lub mieszkanie. Trochę wyłożysz, a będzie Ci zwracane!!! 2. Inteligentny dom lub mieszkanie to przyszłość, która nadchodzi!!! 3. Inteligentny człowiek, inteligentny dom, inteligentne oszczędności. 4. Inteligentny dom lub mieszkanie idzie w parze z sensownymi rachunkami. 5. ID i IM to skróty, które musisz znać, aby obniżyć rachunki i podwyższyć komfort mieszkania. 6. Inteligentny może być każdy, ale nie każdy może mieć inteligentny dom lub mieszkanie. BĄDŹ INTELIGENTNY I POSTAW NA TO ROZWIĄZANIE!

Wszystkim laureatom gratulujemy! Już wkrótce powinny do nich dotrzeć paczki z ekranem zagrzejnikowym (prezentem w sam raz na zimę!) oraz czasowym wyłącznikiem światła.

Wszystkich – tym którym się powiodło i tym, którym nie – zapraszamy do udziału w grudniowym konkursie. W związku z tym, że jest to ostatni nasz konkurs, dla pierwszych 200 jego uczestników przygotowaliśmy specjalną niespodziankę.

W ciągu 7 dni od potwierdzenia przesłania odpowiedzi (poprzez kliknięcie w link w otrzymanej wiadomości e-mail) dostaną oni kod rabatowy uprawniający do 10% zniżki w sklepie ecogadget.pl! Jak co miesiąc dla autorów poprawnych odpowiedzi i 10 najlepszych haseł mamy oczywiście też energooszczędne upominki. Będą to uszczelki pod drzwi i termometry solarne.

Serdecznie zapraszamy do udziału – www.chronmyklimat.pl/4katy-konkurs!

 

ChronmyKlimat.pl
Energooszczędne 4 kąty


Pliki do pobrania


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej