więcej


Zielona gospodarka

ClientEarth zablokuje wniosek o derogację? (13014)

2011-08-02

Drukuj

Jak informuje "Rzeczpospolita", organizacja pozarządowa ClientEarth ma w planach blokowanie polskich starań o derogacje w realizacji pakietu klimatyczno-energetycznego.

Zastrzeżenia organizacji budzą głównie decyzje administracyjne, które przyczyniły się do wyłonienia listy obiektów uprawnionych do handlu emisjami dwutlenku węgla. Według ClientEarth żadna z elektrowni, która się tam znalazła nie spełnia odpowiednich wymogów, a co za tym idzie podjęte przez marszałków województw decyzje były sprzeczne z prawem. ClientEarth rząda zatem od ministra środowiska uchylenia decyzji podjętych na szczeblu lokalnym i obiecuje wystąpić na drogę sądową jeżeli odwołanie nie zostanie uznane. Działania te mogą przyczynić się do zablokowania wniosku, który do końca września powinien zostać złożony w Brukseli. Nie przyznanie Polsce prawa do okresu przejściowego może oznaczać, według szacunków "Rzeczpospolitej" i Ministerstwa Gospodarki, wzrost cen, także dla klientów indywidualnych, nawet o 50%.

 

źródło: Rynek Energii Odnawialnej
www.reo.pl

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej