więcej


Transport

Wyniki sprzedaży samochodów elektrycznych w Europie w 2012 r. (15389)

2013-02-23

Drukuj

Ranking, który został przygotowany przez AVERE – europejskie stowarzyszenie branży EV, uwzględnia liczbę sprzedanych w Europie samochodów elektrycznych w pierwszych 10 miesiącach 2012 r.

Jak wynika z danych European Association for Battery, Hybrid and Fuel Cell Electric Vehicles (AVERE), od stycznia do października ubiegłego roku na Starym Kontynencie sprzedano 20,8 tys. elektrycznych pojazdów, podczas gdy w całym 2011 roku było to 13,7 tys., a w roku 2010 – 2,9 tys.

Najcześciej sprzedawanym w Europie elektrycznym samochodem w ubiegłym roku było Renault Kangoo Z.E., które wyprzedziło w zestawieniu za ubiegły rok Nissana Leaf-a – najczęściej sprzedawane w ostatnich latach w Europie elektryczne auto.

W okresie styczeń – październik 2012 r. na Starym Kontynencie sprzedano 4,6 tys. Renault Kangoo Z.E. i 4,2 tys. Nissanów Leaf, a na pozostałych miejscach rankingu sprzedaży uplasowały się: Citroen C-Zero (2,8 tys.), Peugeot iOn (2,7 tys.), Bollore Bluecar (1,4 tys.) oraz Renault Fluence Z.E. (1,2 tys.). Sprzedaż pozostałych elektryczych modeli w badanym okresie nie przekroczyła 1 tys. egzemplarzy.

 

źródło: Gram w Zielone

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej