Inicjatywy lokalne

Warszawa będzie pracować nad "Planem działań na rzecz energii odnawialnej" (13345)

2011-10-08


royal_castle_in_warsaw.sxcWarszawa, razem z takimi miastami jak Klagenfurt, Turyn i Rawenna, bierze udział w projekcie "Cities on Power".

Głównym celem projektu "Cities on Power" jest redukcja emisji CO2 poprzez wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, a co za tym idzie dywersyfikację dostaw energii i zmniejszanie zależności energetycznej miast Europy Środkowej od paliw kopalnych.

W ramach inicjatywy zostaną przygotowane założenia do "Planu działań na rzecz energii odnawialnej", który ma pomóc miastom zbudować własną koncepcję promocji OZE oraz przygotowanie szczegółowych dokumentów, które będą pomocne podczas procedur przetargowych. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu dla Europy Środkowej, jego całkowita wartość to ok. 2,3 mln euro.

Inauguracja projektu miała miejsce we wtorek, 27 września, podczas spotkania w Zamku Królewskim w Warszawie. Realizacja całej inicjatywy potrwa do końca czerwca 2014 roku.

 

źródło: Rynek Energii Odnawialnej, fot. www.sxc.hu


ChronmyKlimat.pl – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl