więcej


Inicjatywy lokalne

W Niemczech powstaje farma PV o mocy 148 MW (13348)

2011-11-01

Drukuj

Przy granicy z Polską zakończono pierwszy etap budowy największej farmy fotowoltaicznej na świecie.

W piewszym etapie farma PV położona w brandenburskim Seftenberg, na terenach byłej kopalni odkrywkowej, posiada 78 MWp, a docelowo będzie się składać z paneli solarnych o łącznej mocy 148 MWp.

Budowa pierwszego etapu trwała zaledwie 3 miesiące, a zrealizował ją niemiecki deweloper Saferay. Obecnie farma PV składa się z 330 tysięcy modułów, a także z 62 stacji inwerterowych.

Finansowanie projektu odbywa się m.in. przy udziale trzech niemieckich banków, które na ten cel wyłożyły 150 mln euro.

Tylko w tym roku Saferay zrealizuje instalacje PV o mocy ponad 100 MWp. Dyrektorem wykonawczym firmy jest dr Marko Schulz, jeden z założycieli Q-Cells, czołowego producenta modułów PV w Niemczech.

Firma Saferay zrealizowała do tej pory m.in. budowę farmy fotowoltaicznej o mocy 19 MWp położonej w pobliżu Brandenburg an der Havel, w którą niedawno zainwestował internetowy potentat Google.

 

źródło: Gram w Zielone

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej