więcej


Inicjatywy lokalne

W Dubaju stanie elektrownia słoneczna o mocy 1 GW (13843)

2012-01-29

Drukuj

solar_sxcWiceprezydent Zjednoczonych Emiratów Arabskich Muhammad ibn Raszid al-Maktum ogłosił start projektu budowy elektrowni słonecznej o mocy 1 GW. Konstrukcja stanie w Dubaju. Koszt jej budowy ma wynieść ponad 3 miliardy dolarów.

Władze Zjednoczonych Emiratów Arabskich chcą zróżnicować miks energetyczny państwa poprzez wykorzystanie alternatywnych źródeł energii – dlatego zdecydowały się na uruchomienie tak kosztownego i ambitnego projektu.

Elektrownia, nazwana na cześć premiera, wiceprezydenta i emira Dubaju "Mohammad Bin Rashid Al Maktoum Solar Park", ma zostać ukończona dopiero w 2030 r., ale jej poszczególne elementy będą uruchamiane znacznie wcześniej (pierwszy segment, o mocy 10 MW, ma zostać oddany do użytku już w przyszłym roku). Instalacja zajmie 48 km kw.

 

źródło: Rynek Energii Odnawialnej, fot. www.sxc.hu

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej