więcej


Inicjatywy lokalne

"Stop CO2 Rusz się" Wrocław - Londyn (15552)

2013-04-07

Drukuj

STOP_CO2_pol1Komisja Europejska rozpoczęła realizację rocznej klimatycznej kampanii, do której zaprosiła znanego polskiego ekologa i podróżnika, Dominika Dobrowolskiego. Ekopodróżnik w drogę wybiera się na rowerze, promując hasło "Stop CO2 Rusz się (Get moving)", przez Berlin i Paryż do Londynu.

 
Jego wyprawa jest oficjalną częścią kampanii europejskiej i będzie przez UE promowana. Po drodze Dominik przeprowadzi cykl spotkań z mediami i ngo nt. oszczędzania energii, recyklingu, zmian klimatycznych, ochrony środowiska i zdrowia. Cała wyprawa będzie także promowana przez polskie liczne media. Start 22 kwietnia br.

Wcześniejsze wyprawy pod hasłem STOP CO2:
Bruksela: bruksela.cycling-recycling.eu
Kopenhaga: cycling-recycling.eu/kopenhaga

dd

Dominik Dobrowolski na trasie do Brukseli

Wrocławski działacz na rzecz środowiska i klimatu zaprasza do wspólnej jazdy. Codzienne relacje z trasy będzie można śledzić na stronie www.cycling-recycling.eu.

 

źródło: cycling-recycling.eu/londyn


Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej