więcej


Energetyka

Poprawka o warunkach przyłączenia wraca do Sejmu (13002)

2011-08-01

Drukuj

Senat na piątkowym posiedzeniu (29.07.2011) przyjął niekorzystną dla inwestujących w energetyką wiatrową poprawkę do prawa energetycznego.

Zgodnie z przyjętą poprawką operatorzy sieci energetycznych nie będą musieli rozpatrywać wniosku o wydanie warunków przyłączenia, jeśli w węźle sieci, do którego inwestor chciałby podłączyć nowe źródło, nie ma wolnych mocy.

PSEW przypomina, że wcześniej poprawkę tą odrzucił Sejm, a w toku prac parlamentarnych kilkakrotnie się ona pojawiała i znikała z ustawy.

Piątkowa decyzja Senatu sprawia, że poprawką ponownie zajmie się sejmowa Komisja Gospodarki, a ta, według jej wiceprzewodniczącego Andrzeja Czerwińskiego, będzie zabiegała o odrzucenie poprawki.

 

źródło: PSEW
www.psew.pl

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej