więcej


Energetyka

Ministerstwo Gospodarki: ustawa o OZE po wyborach (13015)

2011-08-03

Drukuj

Ustawa o energii odnawialnej, którą przygotowuje resort gospodarki, trafi do Sejmu dopiero po wyborach parlamentarnych – poinformował jeden z wyższych urzędników Ministerstwa Gospoarki.

Ministerstwo pracuje nad ustawą o OZE, a także nad innymi ustawami regulującymi polską energetykę - w ustawami dotycząmi rynku gazowego czy korytarzy przesyłowych.

Według wcześniejszych wypowiedzi przedstawicieli resortu i parlamentarzystów, projekt ustawy o OZE miał trafić do Sejmu jeszcze przed wyborami parlamentarnymi. Tymczasem – jak informuje Cire.pl – projekt ustawy o OZE zostanie wysłany do Sejmu dopiero po wyborach. Portal powołuje się na opinię Edwarda Słomy, wicedyrektora Departamentu Energetyki w MG, który przekonuje, że po wyborach i tak ustawa musiałaby zostać ponownie wysłana do Sejmu, gdyż podlegałaby zasadzie dyskontynuacji, według której ustawy wysłane do Sejmu poprzedniej kadencji trafiają do kosza i nie mogą być rozpatrywane przez nowowybranych parlamentarzystów bez powtórnego przesłania ich projektów.

 

źródło: Gram w Zielone
www.gramwzielone.pl

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej