więcej


Energetyka

LG wybuduje fabrykę paneli słonecznych (12780)

2011-06-19

Drukuj

img style='float:left; margin: 0 6px 6px 0;'Koreański potentat wchodzi na rynek energetyki słonecznej. Fabrykę w koreańskim Yeosu wybuduje spółka LG – LG Chem. Całą inwestycję wycenia się na 455 mln USD. W Yeosu będą produkowane panele fotowoltaiczne w technologii polikrystalicznej.

Produkcja paneli PV w koreańskiej fabryce LG Chem ma ruszyć pod koniec 2013 roku. Firma dołączy tym samym do czterech innych producentów paneli polikrystalicznych z Korei Południowej – firm OCI, Woongjin Polysilicon, Hankok Silicon i KCC.

Władze LG Chem zapowiadają, że przy produkcji paneli PV wykorzytają swoją autorską technologię, co umożliwi skuteczne konkurowanie z pozostałymi rodzimymi producentami paneli PV.

Oprócz firm z Korei LG Chem na nowym dla siebie rynku PV będzie musiał zmierzyć się także z innymi azjatyckimi potentatami w produkcji paneli słonecznych – dynamicznie rozwijającymi się i zbijającymi ceny paneli producentami z Chin (m.in. Suntech, Yingli, Trina Solar) czy pionierami fotowoltaiki z Japonii – Sharp i Kyocera.


źródło: Gram w Zielone, fot. www.sxc.hu
www.gramwzielone.pl

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej