więcej


Energetyka

Dotacje na kolektory ze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy (12952)

2011-07-18

Drukuj

Projekt "Instalacja systemów energii odnawialnej na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych w gminach powiatu buskiego i pińczowskiego" jest skierowany do gospodarstw domowych w gminach Busko-Zrój, Gnojno, Nowy Korczyn, Pacanów, Solec-Zdrój, Stopnia, Tuczępy, Wiślica, Pińczów i Kije.

Aplikacje do programu mogą składać osoby, które posiadają uregulowany stan prawny działki, na której stoi budynek mieszkalny, a także nie mają zaległości podatkowych. Ponadto, dach na którym mają zostać zainstalowane solary, nie może być wykonany z azbestu.

Przystąpienie do programu montażu kolektorów słonecznych wiąże się z koniecznością dokonania wpłaty darowizny na konto właściwej gminy, która wykorzysta ją na cele ochrony środowiska. Wysokość darowizny wynosi odpowiednio:
- dla budynku, w którym zamieszkuje nie więcej niż 3 osoby    - 3 350 zł,
- dla budynku, w którym zamieszkuje 4 lub 5 osób                     - 3 800 zł,
- dla budynku, w którym zamieszkuje więcej niż 5 osób            - 4 700 zł

Przy założeniu, że przeciętny koszt instalacji solarnej dla 4-5 osobowego gospodarstwa domowego to 13 tys. zł, wysokość darowizny odpowiada wartości 25-36% kosztu montażu solarów. Reszta środków będzie pochodzić ze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

 


źródło: Heliosfera.pl
www.heliosfera.pl

Udostępnij wpis swoim znajomym!
Podziel się swoją opiniąZa treść materiału odpowiada wyłącznie Fundacja – Instytut na Rzecz EkorozwojuPortal dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na Rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej