O klimacie

Ubóstwo energetyczne a efektywność energetyczna – analiza problemu i rekomendacje 2.0 (16965)

Aleksandra Stępniak, Agnieszka Tomaszewska
2014-03-19


ubostwo broszura leadInstytut na rzecz Ekorozwoju wydał uaktualnioną i rozszerzoną broszurę "Ubóstwo energetyczne a efektywność energetyczna – analiza problemu i rekomendacje" autorstwa Aleksandry Stępniak i Agnieszki Tomaszewskiej.

Drugie wydanie broszury zostało uzupełnione o najnowsze zmiany prawne w Polsce i za granicą, w tym o nową definicję ubóstwa energetycznego w Wielkiej Brytanii i definicję odbiorcy wrażliwego w Polsce, jak również o więcej przykładów programów pomocy dla odbiorców o niskich dochodach zagrożonych ubóstwem energetycznym z innych krajów. Materiał uzupełniono także o wywiad z przedstawicielem samorządu, w którym mowa jest o skuteczności różnych programów pomocowych, w tym m.in. wprowadzonego w styczniu 2014 roku dodatku energetycznego dla odbiorcy wrażliwego.

Materiał adresowany jest do decydentów, ale też wszystkich osób, które zajmują się pomocą społeczną, w tym wolontariuszy.

Pobierz dokument.

 

źródło: Instytut na rzecz Ekorozwoju
www.ine-isd.org.pl

 

 

Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada Fundacja – Instytut na rzecz Ekorozwoju, poglądy w nim wyrażone nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.


ChronmyKlimat.pl – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl


Projekt "Polityka klimatyczna szansą dla Polski. Jak ją wykorzystać? (KLIMAPOLKA)" jest dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej.
Za treść materiałów odpowiada wyłącznie Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju.