Debaty ON-LINE
Wspólna praca gminom popłaca (19822)
2016-10-12Wójt Gminy Jeziorzany oraz Instytut na rzecz Ekorozwoju zapraszają na warsztaty poświęcone lokalnym korzyściom z polityki klimatycznej, które odbędą się 20 października 2016 r.
Polityka klimatyczna i wynikająca z niej gospodarka niskoemisyjna to nie tylko inwestycje w skali kraju, to nie tylko hasła ekspertów ochrony środowiska i wytyczne Unii Europejskiej. To również działania, które można realizować lokalnie i czerpać z nich wymierne korzyści.
Mamy na to dowody – a raczej Wy je macie – w swojej okolicy. Przyjdź na warsztaty, a pomożemy Ci je dostrzec!
Na warsztatach:
- Zaprezentujemy technologie odnawialnych źródeł energii, które można stosować na skalę lokalną i indywidualną.
- Powiemy jakie korzyści można czerpać z zastosowania technologii zwiększających efektywność energetyczną i które z nich najlepiej wybrać.
- Nasi goście opowiedzą o korzyściach z własnych przedsięwzięć, o napotkanych barierach, procedurach i wielu innych praktycznych aspektach.
Porozmawiamy o inwestycji zrealizowanej przez Porozumienie gmin „Dolina Zielawy”, czyli partnerstwo pięciu gmin: Jabłonia, Rossosza, Podedwórza, Sosnówki oraz Wisznic na rzecz wspólnego rozwoju oraz promocji swoich gmin na terenie województwa lubelskiego i w kraju.
Wspólne działanie pięciu gmin, które wybudowały i użytkują największą farmę fotowoltaiczną w lubelskim, zapewnia lokalne bezpieczeństwo energetyczne, gwarantuje dodatkowy przychód, a także sprzyja budowaniu proekologicznego wizerunku jednostek samorządu.
Warsztaty odbędą się 20 października 2016 r. w godz. 11.00 – 15.00 w Urzędzie Gminy Jeziorzany
Zgłoszenia na warsztaty przyjmujemy pod adresem e-mail: a.golec@ine-isd.org.pl tel. 22 851 04 03
Szczegółowy program spotkania poniżej.
ChronmyKlimat.pl – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl
Projekt "Polityka klimatyczna szansą dla Polski. Jak ją wykorzystać? (KLIMAPOLKA)" jest dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej.
Za treść materiałów odpowiada wyłącznie Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju.