Debaty ON-LINE
LG wprowadza na rynek domowy magazyn energii (18768)
2015-08-04Koreański potentat LG Chem wprowadza na rynek domowy magazyn energii, który będzie konkurencją dla Powerwall Tesli. Domowe baterie od LG są już oferowane na rynku niemieckim i australijskim.
LG Chem rozpoczął sprzedaż domowego zestawu do magazynowania energii o nazwie RESU (Residential Energy Storage Unit), który jest zbliżony rozmiarami i pojemnością do przedstawionego kilka miesięcy temu przez amerykańską Teslę domowego magazynu energii o nazwie Powerwall z pojemnością w najmniejszej wersji na poziomie 7 kWh. Magazyn energii LG składa się z modułów o pojemności 3,2 kWh. Można go rozbudować maksymalnie do pojemności 12,8 kWh.
Rozmiary LG Chem RESU w wersji 6,4 kWh to 406 mm x 664 mm x 165 mm, a jego waga wynosi 60 kg.
O ile Powerwall Tesli w wersji 7 kWh kosztuje 3 tys. USD, cena zestawu baterii koreańskiego producenta w Australii i w Niemczech, gdzie już można zamawiać LG Chem RESU, za wersję 6,4 kWh zaczyna się w przeliczeniu na USD od około 5 tys. dolarów.
Na australijskim portalu One Step of the Grid jeden z przedstawicieli firm instalacyjnych szacuje, że zestaw fotowoltaiczny o mocy 5 kW wraz z inwerterem i magazynem energii od LG może kosztować w Australii około 24 tys. dolarów – ale bez uwzględnienia kosztów przyłączenia i dodatkowego kosztu finansowania.
Szacowana żywotność LG Chem RESU to według producenta minimum 6 tys. cykli ładowania (około 15 lat użytkowania) przy głębokości rozładowania DoD (ang. Depth of Discharge) na poziomie 90% i temperaturze 25 st. C.
Specyfikacja LG Chem RESU w wersji 3,2 kWh i 6,4 kWh (w j. niemieckim): LG_RESU_specyfikacja.pdf
Magazyn energii LG Chem RESU w wersji 6,4 kWh (fot. LG)
Źródło: gramwzielone.pl
ChronmyKlimat.pl – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl
Projekt "Polityka klimatyczna szansą dla Polski. Jak ją wykorzystać? (KLIMAPOLKA)" jest dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej.
Za treść materiałów odpowiada wyłącznie Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju.