Dlaczego węgiel tanieje?
Wiceminister Trojanowska na I Polsko-Niemieckiej konferencji poświęconej efektywności energetycznej (16394)
2013-11-06– Poprawa efektywności energetycznej, która pozwoli ograniczać wzrost zapotrzebowania na paliwa i energię przy jednoczesnym zwiększaniu bezpieczeństwa energetycznego, jest w obecnej polityce energetycznej Polski jednym z głównych priorytetów – powiedziała Hanna Trojanowska, wiceminister gospodarki, podczas I Polsko-Niemieckiej konferencji na temat efektywności energetycznej. Spotkanie odbyło się 16 października br. w MG.
Wiceminister Trojanowska przypomniała, że w Ministerstwie Gospodarki trwają obecnie prace nad projektem nowej polityki energetycznej Polski z horyzontem do roku 2050.- Chciałabym zapewnić, że rząd nadal będzie traktował cel efektywności energetycznej w sposób priorytetowy, co znajdzie również przełożenie na zapisy w nowelizowanym dokumencie – dodała.
Podkreśliła także, że rząd będzie wspierał przedsięwzięcia energooszczędne oraz działania przyczyniające się do wzrostu efektywności energetycznej polskiej gospodarki.
Z kolei Ambasador Republiki Federalnej Niemiec w Polsce Rüdiger von Fritsch podkreślił znaczenie polsko-niemieckiej współpracy m.in. w wypełnianiu naszych wspólnych celów unijnych. – Mamy różne podejście do realizacji polityki energetyczno-klimatycznej UE, ale jednak wspólny cel do osiągnięcia – powiedział.
I Polsko-Niemiecka konferencja poświęcona efektywności energetycznej odbyła się w ramach dwustronnej współpracy pomiędzy polskim Ministerstwem Gospodarki a Ministerstwem Środowiska, Ochrony Przyrody i Bezpieczeństwa Nuklearnego Republiki Federalnej Niemiec. Została zorganizowana przy współudziale Berlińskiej Agencji Energetycznej. Celem konferencji było zintensyfikowanie wymiany doświadczeń w zakresie realizacji usług energetycznych, które są jednym z instrumentów przyczyniających się do realizacji polityki klimatyczno-energetycznej Unii Europejskiej.
Wszystkie materiały dostępne są na stronie: www.mg.gov.pl/node/19288.
ChronmyKlimat.pl – portal na temat zmian klimatu dla społeczeństwa i biznesu. © Copyright Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju
Redakcja: ul. Nabielaka 15 lok. 1, 00-743 Warszawa, tel. +48 +22 8510402, -03, -04, fax +48 +22 8510400, portal@chronmyklimat.pl